Dost Siteler


 

WORK & STUDY

Islands Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak, yurtdışında dil eğitimi görürken aynı zamanda çalışarak kurs ve yaşam masraflarının bir kısmını karşılamak isteyen öğrencilerimize iki farklı seçenek sunuyoruz:

1.DİL KURSU + KURS SÜRESİNCE ÜCRETLİ ÇALIŞMA

Bu programda, gün içinde dil kursuna devam ederken, aynı zamanda da ders saatlerine göre ayarlanmış çalışma imkanlarıyla kurs ve yaşam maraflarınızı karşılayacak kadar para kazanabilirsiniz. 5 ya da 9 ay gibi eğitim süresi seçenekleri bulunan Dil Eğitimi ve Ücretli Çalışma programıyla sınıfta ve iş yerinde dil öğrenerek dünyanın farklı yerlerini keşfedebilirsiniz.

A.Genel İngilizce Kursu + Ücretli Çalışma:

a.9 aylık bu programa, orta seviyede İngilizce ve konuşma becerisi olan öğrenciler, gideceği ülkeden yapılacak telefon mülakatı ve İngilizce dil testi sonuçlarına göre kabul edilir. Yeni Zelanda için istenen dil seviyesi IELTS 5.0’dır. Program süresi, başlama tarihlerine göre 3-5 hafta tatil dahil olmak üzere toplam 35-37 haftadır. Ders saatleri, İngiltere ve İrlanda’da haftada 15 saat, Avustralya ve Yeni Zelanda’da haftada 22,5 saattir. Programlara Ocak, Mart, Nisan, Haziran, Eylül ve Ekim aylarında İngiltere ve İrlanda’da, Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül aylarında da Avustralya ve Yeni Zelanda’da başlanılabilir.Okulların bulunduğu iller, Londra, Edinburg, Oxford, Dublin, Perth, Sidney, Auckland, Christchurch’dir.

b.5 aylık bu programa, orta üzeri seviyede İngilizce ve konuşma becerisi olan öğrenciler, gideceği ülkeden yapılacak telefon mülakatı ve İngilizce dil testi sonuçlarına göre kabul edilir. Program süresi, başlama tarihine göre 1-3 hafta tatil dahil olmak üzere toplam 21-23 haftadır. Ders saatleri, İngiltere ve İrlanda’da haftada 15 saat, Avustralya’da ise haftada 22,5 saattir. Programlara Ocak, Mart, Nisan, Haziran, Eylül ve Ekim aylarında başlanılabilir. Okulların bulunduğu iller, Londra, Edinburg, Oxford, Dublin, Perth, Sidney’dir

B.İş İngilizcesi Kursu + Ücretli Çalışma:

5 ve 9 aylık bu programa, orta üzeri seviyede İngilizce ve güçlü bir İngilizce konuşma becerisi olan öğrenciler, gideceği ülkeden yapılacak telefon mülakatı ve İngilizce dil testi sonuçlarına göre kabul edilir. Program süresi, 5 aylık program için başlama tarihlerine göre 1-3 hafta tatil dahil olmak üzere toplam 21-23 hafta, 9 aylık program için ise başlama tarihlerine göre 3-5 hafta tatil dahil olmak üzere toplam 35-37 haftadır. Ders saatleri, haftada 15 saattir. Programlara Ocak ve Eylül aylarında Londra’da başlanabilir.

C.Tatilde Çalışma Kursu:

Tatilde çalışa programı, Yeni Zelanda ve Avustralya’da uygulanmaktadır. Bu programa giriş dil seviyesi, güçlü bir sözel iletişim becerisi ile orta seviyeye geçiş seviyesidir. Kabul, İngilizce dil testine bağlıdır.

Yeni Zelanda için program süresi 12 hafta, Avustralya için ise 16 haftadır. Bu iki programda da program süresi bitiminde öğrencilere işe yerleştirilme desteği verilmektedir. Ders saatleri haftada 22.5 saat olarak düzenlenmiştir. Program, her Pazartesi başlar ve Sidney, Perth, Auckland ve Christchurch şehirlerinde uygulanır.

2.DİL KURSU + KURS SONRASI ÜCRETLİ ÇALIŞMA:

Bu program, hem kurs gördüğünüz sınıfta, hem de kursunuzun size küçük bir ücret karşılığında bulduğu işte İngilizcenizi geliştirip pratik yapabilmeniz amacıyla tasarlanmıştır. Bu programda, kurs sonrası, öğrenciler çeşitli şirketlerde çalışıp yaşam masraflarını karşılayacak kadar para kazanırken aynı zamanda da çalıştıkları yerdeki ana dili İngilizce olan insanlarla dialog halinde olduklarından İngilizce pratik yapabilirler.

Program için dil okullarının istediği dil seviyesi intermediate (orta) seviyedir ve bu programa katılacak öğrencilerin daha önceden garsonluk, barmenlik gibi iş tecrübelerine sahip olmaları tercih edilir.

Program süresi: Öğrenciler, eğer intermediate seviyede değiller ise bu seviyeye ulaşana kadar en az 4 haftalık İngilizce kursu almak zorundadırlar. Kurs sonrasında ise, minimum 3 ay, maksimum 12 ay olmak üzere okulların ücretli olarak bulacağı işlere yerleştirilirler. İş döneminin ardından da en az 2 hafta yine İngilizce kursuna devam ederler.

İş imkanları, tüm İngiltere, İrlanda ve Channel Adaları’nda mümkündür. İş yerleri, öğrencilerin ilgi alanlarına, özelliklerine ve daha önceki iş deneyimlerine göre çok çeşitli şirketler arasından seçilir. Programa başvurulduğunda, öğrencilerden yerleştirilmek istedikleri 2 işi belirlemeleri istenir. Okullar, öğrencileri ilk tercihleri olan işe yerleştirmek isterler ancak her zaman bunu garanti edemezler. Bu nedenle öğenciler çalışma yerleri konusunda esnek olmalıdırlar ve bilmelidirler ki ilk tercih ettikleri yerde olmasa bile bir iş yerinde çalışmak çok yaralı olacaktır.

Başvuru yapıldıktan sonra, öğrenciler, İngilizce seviyelerinin ve programa uygunluklarının belirlenmesi amacıyla gidecekleri ülkeden bir telefon görüşmesine tabi tutulurlar.

İş verenler, çoğunlukla, Mart, Mayıs, Haziran’da ya da Kasım sonu, Aralık başında öğrencilerin işe başlamasını tercih ederler. Bu nedenle bu programa başvuruken, öğrenciler, önden en az 4 hafta kurs görmeleri gerektiğini düşünerek başvuru zamanını ayarlamalıdırlar.  

İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007