Dost Siteler


 

Work and Travel Nedir ?

ABD hükümeti tarafından onaylanan, sadece üniversite öğrencilerine özellikle, yaz aylarında Amerika'da sezonluk işlerde çalışma imkanı sunan bir kültürel değişim programıdır. Work&Travel in USA (W&T) Programı, uluslararası öğrencilere minimum maliyetle ABD'de çalışıp para kazanma ve seyahat etme, aynı zamanda ABD'nin yaşam tarzı ve kültürü hakkında bilgi edinerek İngilizcelerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

WAT programının süresi maksimum 5 aydır. Yaz tatilinde olmak kaydıyla, 4 ay çalışıp 1 ay da seyahat etme imkanı vermektedir. Program 25 Mayıs ile 19 Ekim tarihleri arasını kapsamaktadır. 19 Ekim'den sonra da 1 ay turist olarak Amerika'da gezme ve kalma izni verilmektedir. Ögrenciler Work&Travel programında ortalama aylık 700 USD'den başlayan maaş alırlar. Amerika'da ücretlerin saatlik olarak verildiğini hatırlatmak isteriz.

Work and Travel, yabancı öğrencilerin minumum harcama ve maksimum özgürlükle Amerika'daki yaşamı keşfetmelerini sağlıyor. Work&Travel programıyla Amerika'ya giden öğrenciler masraflarını 4 aya varan yaz tatilleri boyunca çalışarak karşılayabilirler. Öğrenciler 25 Mayıs ile 19 Ekim tarihleri arasında, Amerika'nın farklı eyaletlerinde eğlence merkezi çalışanı, fast food çalışanı, kasiyer, cankurtaran, garsonluk, araba yıkama, pizza dağıtım elemanı, vale parking, otel çalışanı ve Alaska'da balık işlerinde gibi sezonluk işlerde saat başı ücret karşılığında çalışabilirler.

Sponsor kuruluşumuz, Amerikan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen yetkiyle, 1970li yılların başından beri J-1 vize programını yönetmektedir. Work and Travel programının organizatörü olarak sponsor kuruluşumuz sizin bu deneyime hazırlanmanıza, tüm evraklarınızın tamamlanmasına yardımcı olur ve program süresince servis verir.

Programa erken başvuru durumunda Amerika'da istenilen eyalette ve iş pozisyonunda çalışma şansı yükselmektedir.


İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007