Dost Siteler


 

DUBLIN DİL OKULLARI

Aspect Dublin Dil Okulu

Liffey Nehri'ne bakan, George Dönemi'ne ait görkemli binası ile eğitim veren Aspect Dublin Dil Okulu, Dublin'in en merkezi bölgesi olan ve eğlence hayatının kalbi sayılan Temple Bar'da bulunmaktadır. Okul, bu geleneksel ve tarihi binanın içinde son derece modern bir ortam ve eğitim imkanları bulundurmaktadır... Devamı

Dublin Hakkında

İrlanda'nın en büyük şehri ve Orta Çağ'dan beri başkenti olan Dublin Vikinglerin ilk yerleşim yerlerindendir. Yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçi alan Dublin; Paris ve Londra'dan sonra en çok ziyaret edilen başkenttir. Şehir Avrupa'nın en önemli kültürel merkezlerinden biridir ve Oscar Wilde, James Joyce gibi dünyaca ünlü yazarların doğum yeridir. Üç üniversitesi ve birçok dil okulu ile İrlanda'nın en önemli eğitim merkezi olan Dublin, toplam nüfusunun % 55'ini 25 yaşın altındakiler oluşturmaktadır ve öğrenci nüfusu oldukça yoğundur.

Sokak performansları, davulcuları, ufak ve içiçe müzik mekanlarına bol miktarda sahip olan Dublin'de hareketli bir gece hayatı vardır. Şehir ayıca Dublin Mutfağı Festivali, Latin Amerika Festivali, Dünya Sokak Performansları Şampiyonası gibi bir çok eğlenceli organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda ulaşım ağının merkezinde yer alan Dublin'de uluslararası Dublin Havaalanı her yıl ortalama 20 milyon yolcu ağırlamaktadır ve bu yönüyle Avrupa'nın en yoğun merkezlerinden biridir.

Dublin'de Nereye gidilir ? Dublin'de Neler Yapılır ?

Her yıl Nisan ayında gerçekleştirilen Latin Amerika Festivali'ne katılabilir ve eğlenceye doyabilirsiniz.
İrlanda gece hayatının başkenti sayılan dünyaca ünlü Temple Bar'da her gün düzenlenen sayısız partiye katılabilirsiniz.
Ünlü Olympia Tiyatrosu'nda bir oyun seyredip eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Dünya Kültürleri Festivali'ne katılıp sadece İrlanda kültürünü değil tüm ulusların kültürlerini yakından tanıyabilirsiniz.
Çift katlı otobüslerle Dublin şehir turuna katılabilirsiniz.
Ardgillan Kalesi'ne çıkıp Dublin'i kuşbakışı seyredebilirsiniz.
Dublin Yürüyüş Turu'na katılıp şehri 15 kilometre boyunca, yaklaşık 6 saatte, yürüyerek gezebilirsiniz.
Her ay düzenli olarak Dublin Belediyesi tarafından düzenlenen ve dünyaca ünlü müzisyenlerin ağırlandığı konserlere katılabilirsiniz.

Dublin'in Farkı Nedir ?

Yoğun genç nüfuslu bir öğrenci şehrinde büyük bir metropolün tüm olanaklarından yararlanarak ve eğlenceyle içiçe bir eğitim süreci geçirmek isteyen öğrenciler için Dublin oldukça ideal bir şehirdir.

Dublin'de Ulaşım

5 yerel tren hattı ve 2 tramvay hattı bulunan Dublin'de metro yapım aşamasındadır. Şehir içi ulaşımda raylı sistemden sonra en sık kullanılan araç olan otobüsler ise toplam 224 hat ile şehrin en ücra köşelerine bile düzenli seferlerle ulaşmaktadırlar. Dublin Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafededir.

Dublin'de İklim

Ilıman bir iklime sahip olan Dublin'de kışlar yumuşak, yazlar ise serin geçmekte ve aşırı soğuk-sıcak yaşanmamaktadır. Ülkenin batısı kadar yoğun yağış almayan Dublin'de Ocak ayı ortalama sıcaklığı 8 °C ; Temmuz ayı ortalama sıcaklığı ise 20 °C'dir.

Dublin'de Eğitim

* University of Dublin
* Trinity College
* National University of Ireland
* Dublin Institute of Technology
* National College of Art and Design
* Aspect - Dublin

İstatistikler

Nüfus: 1.200.000
Öğrenci Nüfusu: %18
Ortalama Yaş: 30
Cinsiyet Dağılımı: Erkek %49 , Kadın %51
Yüzölçümü: 114.090 kilometrekare
İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007