Dost Siteler


 

STAJ

İngilizce dil kursu + staj programı, hem kurs gördüğünüz sınıfta, hem de kursunuzun size küçük bir ücret karşılığında bulduğu profesyonel ortamlardaki işlerde İngilizcenizi geliştirip pratik yapabilme şansını vermek amacıyla tasarlanmıştır. Bu programda, kurs sonrası, öğrenciler çeşitli şirketlerde çalışıp çalıştıkları yerdeki ana dili İngilizce olan insanlarla dialog halinde olduklarından İngilizce pratik yapabilme, İngilizce’yi ve uluslararası iş kültürünü anlama şansını yakalarlar.

Staj programına katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka intermediate (orta) seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Program süresi: Öğrenciler, programa minimum 4 hafta İngilizce kursu alarak başlar ve seviyeleri intermediate olana kadar kursa devam eder. Bu süreci en az 4 haftalık, küçük bir ücret ödeyerek başlayacağınız staj dönemi izler ve staj döneminin sonunda görülen 2 haftalık İngilizce kursu ile program sonlanır. Staj dönemi maksimum 6 ay olmaktadır ve eğer istenirse bu dönem 6 aydan fazlaya uzatılabilir. Birçok şirket, öğrencilerin şirketten maksimum yarar sağlayabilmeleri için staj süresinin 2-3 ay olmasını tercih eder. Öğrenciler, staj süreleri tamamlandığında Cambridge Certificate of Work Experience* sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Staj programında öğrencilere ücret verilmez ancak, bazı şirketler öğrencilere öğle yemeği ya da yol masrafı olarak katkıda bulunurlar. Bu katkı staj yaptığınız şirketin müdürünün takdirine kalmıştır.

Staj yapabileceğiniz alanlardan bazıları:

-Hotel& Catering
-Turizm
-Pazarama
-Finans
-Medya
-PR
-Ofis idareciliği
-Hukuk
-Moda
-Eğitim
-Grafik Tasarım
-Mimarlık


* Camridge Cetificate of Work Experience:
Sertifikanın kapsadığı konular:

- İngilizce dil becerisi
- Bilgisayar becerileri
- Kişisel beceriler
- Genel ofis becerileri

Her öğrenci bu dört konuyu kapsayacak şekilde stajı boyunca rapor tutar. Ayrıca staj yapılan şirketin müdürü, sertifikanın sonucunu değerlendirmede de kullanılacak olan, kısa raporlar yazar. Staj sonunda öğrencinin yaptığı işler değerlendirilir ve sertifikalar öğrencilere gönderilir.

Staj programları, öğrencilerin ilgi alanlarına, özelliklerine ve daha önceki iş deneyimlerine göre dikkatlice seçilir. Başvuru esnasında, öğrencilere staj yapmak istedikleri 3 alan sorulur. Okullar, öğrencilere ilk tercih ettikleri yerde staj imkanı vermek için çaba sarfederler ancak maalesef garanti veremezler. Bu nedenle, öğrenciler staj yerleri konusunda esnek olmalıdırlar ve bilmelidirler ki ilk tercih ettikleri alanda olmasa bile staj yapmak çok yararlı olacaktır.

Öğrenciler, staj programına kayıt olmak için English Plus Staj Kayıt Formunu, özgeçmişlerinin son hali ve bir önyazıyla beraber seçtikleri dil okuluna göndermelidirler. Gönderilecek evraklar, kurs başlangıcından 4 hafta, ve/veya staj başlangıcından 8 hafta önce okulun eline geçmelidir. Özgeçmiş, öğrencinin önceki eğitimini ve profesyonel iş deneyimini içermelidir. Ayrıca özgeçmişte, öğrencinin ilgi alanları ve neden staj programına başvurduğu bilgisi de olmalıdır.  

İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007