Dost Siteler


 

İSPANYA DİL OKULLARI

E.I Salamanca Dil Okulu

Madrid dünyanın gezilip görülmesi gereken şehirlerinden biridir. Popüler ve sofistike, geleneksel ve modern birçok özelliği bir arada taşımasıyla çok yönlü özellik taşıya bir şehirdir. “Eğlence ve memnuniyetin Başkenti!” olarak bilinen şehir gün boyuca iş adamları, turistler ve öğrencilerle doludur. Müzeleri, parkları, bahçeleri, tarihi bölgeleri ile birçok gezilecek yere sahi şehirde geleneksel yiyecekler sunana restaurantlar, flemenko şovlar gibi birçok kültürel aktivite konserler, diskolar bulunmaktadır...Devamı

E.I Alcala Dil Okulu

Escuela Internacional, sizlere İspanyolca öğrenme ve Malaga’ da unutulmayacak bir tatili bir arada sunar. Malaga bir çok güzel, kumlu plajı olan güneşli bir şehirdir. Boş zaman aktiviteleri limitsizdir. Ağustosun 2. veya 3. haftası itibariyle Boğa Güreşlerini ve Açıkhava konserlerini içeren bir festival yapılmaktadır. Ayrıca Katedral, The Alcazaba veya The Castle of Gibralfaro gibi ziyaret edilecek birçok yapı bulunmaktadır.Devamı

E.I Malaga Dil Okulu

Escuela Internacional, sizlere İspanyolca öğrenme ve Malaga’ da unutulmayacak bir tatili bir arada sunar. Malaga bir çok güzel, kumlu plajı olan güneşli bir şehirdir. Boş zaman aktiviteleri limitsizdir. Ağustosun 2. veya 3. haftası itibariyle Boğa Güreşlerini ve Açıkhava konserlerini içeren bir festival yapılmaktadır. Ayrıca Katedral, The Alcazaba veya The Castle of Gibralfaro gibi ziyaret edilecek birçok yapı bulunmaktadır.Devamı

İspanya Hakkında

İspanya, Avrupa'nın Güneybatısında, İber yarımadası'nda yer alan ve Parlamenter Monarşi ile yönetilen bir Akdeniz ülkesidir.

İspanya İber Yarımadası'nın yedide altısını kaplar. Kuzeydoğusunda Pireneler boyunca Fransa ve Andorra ile İspanya arasındaki sınır uzanır. Bununla birlikte Akdeniz'de bulunan Balear Adaları, Atlantik Okyanusu'ndaki Kanarya Adaları ve Kuzey Afrika kıyılarında bulunan Septe ve Melilla eyaletleri de İspanya sınırları dahilindedir. Fransa sınırlarındaki Llívia şehri de İspanya'ya aittir. Bununla birlikte Fas kıyılarında bulunan Chafarinas Adaları, Peñón de Vélez de la Gomera, Alhucemas, Alborán ve Columbretes Adaları ve Perejil Adası da İspanya'ya aittir.

İspanya 17 özerk bölgeye ayrılmıştır Özerk bölgeler: Aragona (Aragón),. Asturyas (Principado de Asturias) Balear Adaları (Islas Baleares) Bask Ülkesi (País Vasco - Euskadi) Kantabria (Cantabria) Kastilya-La Mancha (Castilla-La Mancha) Comunidad Valenciana Comunidad de Madrid Endülüs Özerk Bölgesi (Andalucía) Ekstremadura (Extremadura) Galisya (Galicia - Galiza) Kanarya Adaları (Islas Canarias) Kastilya Leon (Castilla y León) Katalonya (Cataluña - Catalunya) La Rioja Navarra (Comunidad Foral de Navarra - Nafarroa) Región de Murcia dır. Bu bölgeler ise toplam 50 ile ayrılmışlardır. Ayrıca iki de özerk kent vardır (Septe ve Melilla).

İspanya'da farklı birçok iklim kuşağı görülmektedir. Atlantik Okyanusu kıyısındaki bölgelerde Atlantik İklim görülür. Özellikle kış aylarında yağış olur, kış ve yaz oldukça ılıman geçer. İber Yarımadası'nın ortasında Okyanus-Kıtasal İklim görülür. Kışlar oldukça soğuk geçer ve özellikle kuzeyde kar yağışları görülür, yazlar ise sıcaktır. Aragona, Katalonya, Valencia (iç kısımlarında), Murcia, Kastilya-La Mancha ve Endülüs'te Kıtasal Akdeniz İklimi görülür. Yağışlar ilkbahar ve sonbahar aylarında görülürken, yazlar sıcak, kışlar ise soğuk geçer. Katalonya'da, Balear Adaları'nda, Valencia'da, Murcia'da ve Endülüs'te Akdeniz İklimi görülür. Çoğunlukla ilkbahar ve sonbahar aylarında yağış görülür. Yağışlar kuzeyden güneye doğru gidildikçe azalan bir seyirdedir. Kış aylarındaki hava sıcaklıkları çok düşük olmamakla birlikte yazın sıcak bir hava hakimdir. Kanarya Adaları'nda Subtropikal İklim görülür. Neredeyse bütün yıl boyunca ılıman bir iklim hakimdir. Kış mevsimi yok denecek kadar hafif geçer. Dağ İklimi, Pireneler'in yüksek kesimlerinde ve Kastilya dağlarının yüksek yerlerinde görülen bir iklimdir. Kışlar uzun geçer, yazlar ise kısa ve ılımandır.

İspanya'da ağırlıklı olarak İspanyolca,Katalanca, Galiçyaca ve Baskça konuşulur. İspanyolca İspanya'nın tek resmi dili olarak kabul edilir, diğer diller ise sadece otonom bölgelerde günlük hayatta kullanılan ana dildir.

Tatil sezonu başladığında Almanya'dan, Polonya'dan ve birçok Güney Amerika ülkesinden özellikle tatil yörelerine çalışmaya gelen bir çok kişi bulunuyor. Costa Blanca ya da Costa del Sol gibi bazı turistik bölgelere yerleşmiş olan birçok Alman ve İngiliz de mevcuttur.

Yabancı dil olarak İngilizce ve Fransızca konuşulur. Genç İspanyollar yabancı dil olarak daha çok İngilizce’ yi öğrenirken, yaşı büyük olan İspanyollar daha ziyade Fransızca bilmektedirler.


İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007