Dost Siteler


 

HASTINGS DİL OKULLARI

Embassy CES Hastings Dil Okulu

Embassy CES Hastings Dil Okulu, bu sevimli şehrin merkezinde ve denize yakın bir bölgede bulunan modernize edilmiş ve sadece İngilizce eğitimi için tasarlanmış binasıyla eğitim vermektedir. English UK ve Britsh Council üyesi olan okul Londra şehir merkezine 90 dakika mesafededir. Öğrencilere boş zamanlarında keşfedilecek bir çok güzel mekan sunan Hastings, sıcakkanlı insanlarıyla öğrencilere huzurlu ve güvenli bir atmosfer sunmaktadır... Devamı

Hastings Hakkında

İngiltere'nin güneydoğusunda küçük bir liman şehri olan Hastings esas ününü 1066 yılında Normanların, Kral Harold'un ordusunu yendiği savaş sayesinde edinmiştir. Her dönem hareketli bir tatil şehri olan Hastings'te her yıl birçok festival düzenlenerek turistlerin bölgeye ilgisi canlı tutulmaktadır. Hastings şehrinin köyleri olan Winchelsea ve Rye de oldukça yüksek oranda ziyaretçi çekmektedir. Asıl geçim kaynağının balıkçılık olduğu şehrin temiz havası ve tarihi dokusu da ferah ve huzurlu bir atmosferde, ekonomik eğitim alıp tatilden de geri kalmak istemeyen öğrenciler için belirleyici faktör olmaktadır.

Hastings'de Nereye gidilir ? Hastings'de Neler Yapılır ?

Hastings Kalesi'ne çıkıp ortaçağdan kalma sokakların ve evlerin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.
Her dönemde yapılan sokak partilerine katılıp gönlünüzce eğlenebilirsiniz.
Denizcilikle ilgili bir çok müzeyi ziyaret edebilir,batık gemi kalıntılarını görebilirsiniz.
Liman'da deniz kenarındaki kafelerde okyanusa karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.
Balık pazarında yerel ürünlerle tanışıp mangal alışverişini yapabilirsiniz.
Restoranlar,şarap evleri ya da gece kulüplerinde Jazz'dan Klasik müziğe geniş bir yelpazede eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Hastings'in Farkı Nedir ?

İngiltere'nin en sıcak bölgelerinden olan Hastings'in en önemli özelliği geniş dil okulu seçenekleri ile tatil imkanının bir arada sunulmasıdır. Hastings'i seçen öğrenciler sıkılmadan eğitim alabilecekleri gibi dünyanın bir çok ülkesinden gelen tatilcilerle de tanışma fırsatı yakalayacaklardır.

Hastings'de Ulaşım

Londra'ya trenle 90 dakikalık bir mesafede olan Hastings'ten,Gatwick Havaalanı'na yaklaşık 1 saat;Heatrow Havaalanı'na da 1,5 saatte gidilmektedir.

Şehir içinde ise özellikle yaz aylarında trafik sorunu bulunmaktadır ve bisiklet en uygun ulaşım aracı olarak öne çıkmaktadır.Metro ve tramvayın bulunmadığı Hastings'te düzenli otobüs seferleri mevcuttur.

Hastings'de İklim

Oldukça temiz bir havası olan bu şirin şehrin sıcaklık değerleri de İngiltere ortalamasının üstündedir. Ilıman bir iklimin hüküm sürdüğü Hastings'in yaz dönemi sıcaklık ortalamaları 20 °C , kış dönemi sıcaklık ortalamaları ise 6 °C'dir.

Hastings'de Eğitim

* EmbassyCES Hastings

İstatistikler

Nüfus: 87.000
Öğrenci Nüfusu: %6
Ortalama Yaş: 39
Cinsiyet Dağılımı: Erkek %48 , Kadın %52
Yüzölçümü: 31 kilometrekare
İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007