Dost Siteler


 

ALMANYA DİL OKULLARI

Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu

Büyük finans merkezi olan Frankfurt eskiden limanıyla ünlüyken günümüzde gökdelenlerin kenti olarak anılmaktadır. Gökdelenler bu metropolü daha da çekici kılmaktadır. Nehir boyunca uzanan kokteyl barlar ve bahçeli restoranlar sizi eğlenceye lezzetli yerel yemek ve içeceklere davet eder... Devamı

Sprachcaffe Düsseldorf Dil Okulu

1159 yılından beri Kuzey Rhine- Westphalia'nın en önemli ticaret merkezi ve Almanya'nın moda başkentidir Düsseldorf. Almanya'nın 1924 yılında ilk Wilhelm Marx Haus gökdeleninin inşa edildiği kent cam ve tekstili ile ünlüdür. Cologne, Mainly ve Düsseldorf arasında yapılan karnavalın en görkemli Düsseldorf kalesinde yapılmaktadır. 11 kasım ve Kül Çarşambası arasında altı yüzden fazla geçit töreni ve kıyafet balosu yapılmaktadır...Devamı

Almanya Hakkında

Almanya Federal Cumhuriyeti ya da kısaca Almanya orta batı Avrupa'da devlet. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, Baltık Denizi, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, batısında Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Fransa ve güneyinde Avusturya ve İsviçre bulunur.

Almanya, 16 eyaletten oluşan federal bir devlettir.Başkent ve hükümet merkezi Berlin'de bulunmaktadır. Ulusal birlik 1871 Franco-Prusya Savaşı sonrası sağlanmıştır. II.Dünya Savaşı sonrası Doğu Almanya ve Batı Almanya olarak ikiye bölünen ülke 1990'da tekrar birleşmiştir. Almanya,Avrupa Birliği'nin kurucu ülkelerindendir ve 82 milyondan fazla nüfusu ile Avrupa Birliği'nin en kalabalık ülkesidir.

Federe eyaletler, bugünkü şekilleriyle genel olarak 1945'ten sonra kurulmuşsa da, eski bölgesel ilişkiler ve tarihsel sınırlar kısmen dikkate alınmıştır.

Almanya Federal Cumhuriyeti, Avrupa`nın önemli sanayi güçlerinden biridir. Almanya’nın tarihsel bir ekonomi gelişmesi vardır. Roma imparatorluğundan miras kalmış mükemmel bir yol düzeni, şehirlerde alt yapı ve kanalizasyon sistemleri, nehirlerin ve havzaların ıslah olması sonucu, mükemmel ve hızlı nehir nakliyatı; kömür havzaların bulunup açılması… Bütün bunlar buhar makinesinin icadından başlayarak bugüne Avrupa'nın en başlı ülkesi durumuna getirmiştir. Ülkenin coğrafi konumu nedeni ile ticari ilişkileri pekleştirmiş. Fevkalade disiplinli eğitim sayesinde üstün eğitimli esnaf, usta ve mühendisler yetiştirilmiştir. Ülke icatları ve yaratıcıkları ile ün yapmıştır.

Sanayi kolları arasında, on kadar büyük kuruluşun elinde toplanmış olan demir-çelik üretiminin beslediği, gerek çalışan personel sayısı, gerek üretimin değeri bakımından son derece önemli olan makine yapımı başlıca yeri tutar: Dünya çapında ünlü Volswagen, Opel , Porsche, Mercedes, Audi, BMW vb. otomobilleri üreten otomobil yapımı; optik sanayisi ve duyarlı makineler sanayisi; gene dünyaca ünlü Siemens, AEG gibi şirketlerin ürettiği elektrikli ve elektronik araç gereçler yapımı. İkinci sırada Bayer, Hoechest ve Bosh şirketlerinin denetimi altında toplanmış olan kimya sanayisi yer alır. Sanayinin öbür dalları arasında besin sanayisi (özellikle bira ve şarap yapımı; şeker fabrikaları,vb), dokuma sanayisi sayılabilir. Ülkede üçüncü kesim, ticaret, bankacılık, sigorta şirketleri,vb., de çok büyük ölçüde gelişmiştir ve Almanya dış ticarette Avrupa`da birinci, dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Ayrıca, çeşitli kentlerdeki uzmanlık fuarlarının desteklediği turizm, gün geçtikçe gelişmektedir.
İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007