Dost Siteler 

STAJ

İngilizce dil kursu + staj programı, hem kurs gördüğünüz sınıfta, hem de kursunuzun size küçük bir ücret karşılığında bulduğu profesyonel ortamlardaki işlerde İngilizcenizi geliştirip pratik yapabilme şansını vermek amacıyla tasarlanmıştır. Bu programda, kurs sonrası, öğrenciler çeşitli şirketlerde çalışıp çalıştıkları yerdeki ana dili İngilizce olan insanlarla dialog halinde olduklarından İngilizce pratik yapabilme, İngilizce’yi ve uluslararası iş kültürünü anlama şansını yakalarlar.

Staj programına katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka intermediate (orta) seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Program süresi: Öğrenciler, programa minimum 4 hafta İngilizce kursu alarak başlar ve seviyeleri intermediate olana kadar kursa devam eder. Bu süreci en az 4 haftalık, küçük bir ücret ödeyerek başlayacağınız staj dönemi izler. Staj dönemi 4 hafta ile 1 yıl arasında değişmektedir. Birçok şirket, öğrencilerin şirketten maksimum yarar sağlayabilmeleri için staj süresinin 2-3 ay olmasını tercih eder.

Staj programında öğrencilere ücret verilmez ancak, bazı şirketler öğrencilere öğle yemeği ya da yol masrafı olarak katkıda bulunurlar. Bu katkı staj yaptığınız şirketin müdürünün takdirine kalmıştır.

Staj yapabileceğiniz alanlardan bazıları:

-Hotel& Catering
-Turizm
-Pazarama
-Finans
-Medya
-PR
-Ofis idareciliği
-Hukuk
-Moda
-Eğitim
-Grafik Tasarım
-Mimarlık


Her öğrenci bu dört konuyu kapsayacak şekilde stajı boyunca rapor tutar. Ayrıca staj yapılan şirketin müdürü, sertifikanın sonucunu değerlendirmede de kullanılacak olan, kısa raporlar yazar. Staj sonunda öğrencinin yaptığı işler değerlendirilir ve sertifikalar öğrencilere gönderilir.

Staj programları, öğrencilerin ilgi alanlarına, özelliklerine ve daha önceki iş deneyimlerine göre dikkatlice seçilir. Başvuru esnasında, öğrencilere staj yapmak istedikleri 3 alan sorulur. Okullar, öğrencilere ilk tercih ettikleri yerde staj imkanı vermek için çaba sarfederler ancak maalesef garanti veremezler. Bu nedenle, öğrenciler staj yerleri konusunda esnek olmalıdırlar ve bilmelidirler ki ilk tercih ettikleri alanda olmasa bile staj yapmak çok yararlı olacaktır.

Öğrenciler, staj programına kayıt olmak için CV lerini bir önyazıyla beraber sunmak zorundadır. Gönderilecek evraklar, kurs başlangıcından 4 hafta, ve/veya staj başlangıcından 8 hafta önce okulun eline geçmelidir. Özgeçmiş, öğrencinin önceki eğitimini ve profesyonel iş deneyimini içermelidir. Ayrıca özgeçmişte, öğrencinin ilgi alanları ve neden staj programına başvurduğu bilgisi de olmalıdır.  

 

woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste parajumpers outlet doudoune canada goose parajumpers soldes veste barbour timberland chaussure parajumpers pas cher canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe


Copyright © Islands.Adalar 2003 - 2024