Dost Siteler 

AU-PAIR

Au-Pair’ lık bir kültür değişim programıdır, sözleşme ya da iş programı değildir. Au-Pair ler her zaman gittikleri ailenin bir ferdi gibi ağırlanır.

Au-Pair’in yaş sınırı

17 – 27 (2008 yılından itibaren yaş sınırı 18 - 30 olacaktır.)

Programın amacı

Aile yanlarında ekonomik ve güvenilir şartlarda kalarak, ev işleri ve çocuk bakımına yardımcı olup aynı zamanda da dil öğrenmektir.

Au-Pair’ın iş saatleri

Au-Pair’in çalışma saatleri haftalık 25 saattir ve bu saatler haftanın 5 gününe yayılabilir. Au-Pair’in cep harçlığı: Au-Pair’in cep harçlığı, haftada 25 saat çalışmaya karşılık 60 £’dur.

Bebek bakıcılığı

Haftada 2 gece, aile dışarı çıktığında, bebek bakıcılığı program dahilindedir. 2 geceden fazla olursa ise gece sayısına göre, aile ilave ücret verir.

Au-Pair’in boş zamanı

Au-Pair’in programı mutlaka, dil kursuna gidip gelmek için yeterli zaman içermelidir. Ayrıca haftada 2 gün de tatili olmalıdır.

Au-Pair’in tatili

Au-Pair’in 6 ayda 1 hafta olmak üzere yılda en az 2 hafta tatili vardır. Bu 2 hafta boyunca cep harçlığı ödenir. Au-Pair’in programı kısa süreli olsa bile kalacağı ay sayısıyla orantılı tatil hakkı vardır. Au-Pair, tatil zamanını kaldığı ailenin tatil zamanıyla aynı zamana denk getirmesi için zorlanamaz.
   

Çocuk bakımı

Au-Pair’ın, 2 yaşından küçük çocuklar için ek ücret talep etme hakkı yoktur.

Au-Pair’in odası ve eşyaları

Programı boyunca Au-Pair’in eşyalı odası bulunmaktadır. Ayrıca Au-Pair’ın odası, kendine ait, pencerelidir ve Au-Pair’den ailenin diğer çocuklarıyla odasını paylaşması istenemez. Ayrıca odanın ders çalışmaya da müsait olması gerekir.

Au-Pair’in Yolculuk Masrafları

Aile, masrafları karşılamayı seçmedikçe, Au-Pair İngiltere’ye geliş ve gidiş masraflarından kendisi sorumludur.

Au-Pair’ın Sigortası

Au-Pair, Ulusal Sağlık Servisi kullanma hakkı olduğundan ek olarak sağlık sigortasına ihtiyaç duymaz. Yolculuk esnasında herhangi bir eşyasının kaybolmasına karşı seyahat sigortası ayrıca da kaza ya da ölüm sigortası yaptırması tavsiye edilebilir.

Dil okulu ve tutarları

Au-Pair’e dil okuluna gitmesi için yeterli zaman mutlaka verilir. Eğer Au-Pair, özel bir dil okuluna kayıt olmayı tecih ederse, aile okul masraflarını karşılamayı önermedikçe kendi maraflarını kendisi karşılar.

Au-Pair’den Beklenen Hafif Ev İşleri Listesi

-Bulaşık makinesini doldurma ve boşaltma dahil bulaşık yıkama
-Çocuklar için basit yiyecekler hazırlama
-Mutfağı temiz ve düzenli tutma, yerleri süpürme ve paspaslama
-Çamaşır makinesine çamaşırları doldurma ve boşaltma
-Çocuklar için ütü yapma
-Temiz çamaşırları kaldırma
-Elektrik süpürgesi ile temizlik yapma
-Toz alma
-Çocukların yatağını yapma ve çarşaflarını değiştirme
-Çocukların banyosunu temizleme
-Çocukların odasını ve banyosunu temiz ve düzenli tutma
-Hafif alışveriş
 

 

woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste parajumpers outlet doudoune canada goose parajumpers soldes veste barbour timberland chaussure parajumpers pas cher canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe


Copyright © Islands.Adalar 2003 - 2024